top of page

Odmiany naszej lawendy

Odkryj i kup aromatyczną kolekcję

Munstead Strain

Munstead Strain to odmiana lawendy o silnym i przyjemnym zapachu, idealnie pasuje do kulinariów. 

Ta odmiana lawendy jest stosunkowo niska, osiągając zwykle około 30-40 cm wysokości i podobną szerokość. Jest zdecydowanie mniejsza od innych odmian, co czyni ją idealną do sadzenia w ogrodach przydomowych, wzdłuż ścieżek, wzdłuż murków lub w pojemnikach.

Munstead Strain jest łatwa w uprawie, preferuje dobrze przepuszczalne gleby i słoneczne stanowiska. Wymaga regularnego przycinania, aby utrzymać ładny kształt i pobudzić nowy wzrost. Munstead Strain kwitnie w czerwcu i lipcu.

growing-munstead-lavender-5101145-hero-52b77069d7774c2b90bff04585150c7f.jpg
Imperial-Gem-bush.jpg

Imperial Gem

Lawenda Imperial Gem to odmiana lawendy o intensywnie fioletowych kwiatach. Roślina ta osiąga do około 60 cm wysokości. Liście tej odmiany są srebrno-zielone. Idealnie sprawdza się do tworzenia bukietów i wianków. Imperial Gem kwitnie zazwyczaj od czerwca do października.

Folgate

Odmiana lawendy Folgate, jest popularną odmianą uprawianą na całym świecie ze względu na swoje piękne, niebieskie kwiaty i intensywny aromat. Dorasta około 60 cm wysokości, kwitnie od maja do lipca. Intensywny aromat lawendy Folgate ma działanie relaksacyjne i kojące, co czyni ją popularnym dodatkiem do kąpieli, kosmetyków i aromaterapii. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu i dobrze przepuszczalnej glebie. Potrzebuje umiarkowanego nawodnienia i przycięcia po przekwitnięciu, aby utrzymać jej zwarty kształt.

Folgate-1.jpg
Nico.jpg

Nico

Odmiana lawendy Nico to hybryda między lawendą wąskolistną a lawendą szerokolistną. Roślina osiąga wysokość około 80 cm. Liście są szaro-zielone, wąskie i długie, podobne do liści lawendy wąskolistnej. Kwiatostany są w kolorze fioletowym, dużo większe niż u lawendy wąskolistnej i zebrane w dłuższe i grubsze kłosy, podobne do kłosów lawendy szerokolistnej. Nico kwitnie dłużej niż lawenda wąskolistna, zazwyczaj od czerwca do września.

bottom of page